Kaip pripratinti mažylį lankyti vaikų darželį?

bendru12Kaip pripratinti mažylį lankyti vaikų darželį? Darželis kiekvienam vaikui yra labai svarbus ir naujas patyrimas. Metukus ar daugiau su mamyte praleidęs vaikas atsidurs būryje nematytų vaikų ir auklėtojų, tačiau tuo pačiu atras naują nepažintą draugystės, džiaugsmo ir naujų potyrių pasaulį. Auklėtojos visapusiškai ugdydamos vaikus padės jiems atskleisti geriausias savo savybes bei gabumus, o vaikai tuo tarpu išmoks bendrauti su kitais vaikais ir atras labai daug naujų dalykų.

Tačiau kai kurie vaikai ne taip greitai pripranta prie darželio, juk ilgą laiką mama jam buvo visas pasaulis. Tai ką gi daryti jei vaikas nenori eiti į darželį?

Štai keli puikūs pratinimosi prie darželio patarimai:

• Namuose pabandykite sukurti dienos ritmą, kuris būtų panašesnis į darželio. Panašiu laiku kelkitės, valgykite, suplanuokite laiko žaidimams, pasivaikščiojimui. Valgymo laiką parinkite taip, kad jis būtų kuo panašesnis į valgymo laiką darželyje. Nederėtų siūlyti „užkandžiauti“ tarp valgymų. Pietų miego laikas taip pat turėtų sutapti su pietų miegu darželyje.
  • Pradėkite palikti vaiką žaisti vieną kambaryje, vis ilgindami laiko tarpą.
  • Pratinkite vaiką prie svetimų žmonių, verta pabandyti kuriam laikui (valandai – dviem) palikti vaiką su Jūsų draugais.
  • Eikite pasivaikščioti prie darželio – tegul vaikas pratinasi prie kitos aplinkos.
  • Pirmą kartą vedant vaiką į darželį neparodykite savo susijaudinimo – jūsų būseną lengvai perims mažylis. Niekada vaiko negąsdinkite darželiu. Dėl to gali susiformuoti darželio lankymo baimė.
  • Stebėkite savo savijautą. Mamų nerimas (kuris yra visiškai natūralus šioje situacijoje) lengvai persiduoda vaikui. Jokiu būdu neaptarinėkite savo nerimo dėl darželio lankymo vaikui girdint.
  • Vaikui bus lengviau išbūti ne namuose, jeigu į darželį galima bus pasiimti brangų jam daiktą ar žaislą.
  • Vaikai jokiu būdu negali būti apgaudinėjamas, kiek laiko praleis darželyje. Mama turi labai stengtis ateiti pasiimti vaiką pažadėtu laiku.
  • Sukurkite vaikui teigiamą emocinį nusiteikimą: pasakykite, kad darželyje laukia vaikai, su kuriais galima bus susidraugauti, ten daug žaislų ir panašiai. Iš anksto papasakokite vaikui apie tai, kas jo laukia, kaip jis žais su vaikais, kad atsiras daug naujų draugų. Išmokykite mažylį draugams pasiūlyti savo žaislus, prašyti leidimo su jais pažaisti, į kitus vaikus kreiptis vardais.
  • Būnant kolektyve išsivystys gebėjimas save prisižiūrėti: savarankiškai valgyti ir rengtis. Naudokite tokius drabužius, kuriuos apsirengti paprasta, megztiniai turėtų būti be sagų. Nupirkite batus su lipukais.
  • Vaiko racioną papildykite įvairiais daržovių produktais, varškės apkepais, mėsos ir žuvies patiekalais ir panašiai. Jei mažylis pripras taip maitintis, jam ir darželyje nekils problemų su maistu.

Taigi mes galime padaryti taip, kad darželio lankymas vaikui taptų ne bausme, o džiaugsmu. Be to, būtinai pasakykite vaikui, kad didžiuojatės juo, nes jis jau didelis ir gali vaikščioti į vaikų darželį.

Labai svarbu kiekvienąkart pasakyti vaikučiui kada jį pasiimsite. Kadangi darželinukas dar nesupranta laiko, reikia nurodyti konkretų įvykį, t.y. pavalgius pietus, pamiegojus miegelį ir pan.

Laikantis visų išvardintų patarimų vaikutis prie darželio pripras lengviau ir Jums neteks patirti neigiamų emocijų.

Mūsų draugai